0944 411 758
Blog

Bezdušové kolesá

Viete si predstaviť koleso bez duše? Nie je to žiadny preklep, ani nepodarená slovná hračka. Bicykle s bezdušovým systémom naozaj existujú, možno ste už o nich aj počuli. Sú čoraz populárnejšie, a tento trend považujeme za mimoriadne pozitívny a novátorsky – či už pre profesionálnych cyklistov alebo začiatočníkov.

Aj keď nedokážete presne vymenovať každý jeden diel kolesa bicykla, určite viete, že samotný plášť je spojený s ráfikom. Pokiaľ sa aspoň minimálne v tejto oblasti vyznáte, možno ste si automaticky predstavili aj dušu, ktorá sa ukrýva pod plášťom. Lenže nie je to takto v každom prípade. Bezdušové plášte sú,, také, ktoré sú na ráfiky nahodené bez duše, a tým pádom sa medzi týmito dvomi časťami  nachádza iba vzduch. Presne v tom spočívajú ich unikátne benefity.

Ľahkosť

Nie je to náhoda, že bezdušový systém je obľúbený hlavne v športovej cyklistike. Pneumatiky bez duše sú totiž veľmi ľahké. Niektoré modely sa vyznačujú  nižšou hmotnosťou už aj s naplneným   tmelom, v porovnaní so systémami  s dušou.

Odolnosť

Bezdušové pneumatiky znamenajú minimálne riziko defektov. Navyše sú oveľa kompatibilnejšie s ochrannými kvapalinami proti defektu. Znamená to, že poskytujú vyšší stupeň odolnosti a sú spoľahlivejšie aj pri divokých jazdách.

Kontakt

Vynikajúca priľnavosť plášťa na rôzne typy povrchov je pri cyklistike kľúčovým faktorom. V prípade bezdušových systémov je táto vlastnosť samozrejmosťou. V pneumatike je totižto nižší tlak, čo má za následok aj lepšiu ovládateľnosť a vyšší komfort.

Sme nadšenci cyklistiky a profesionáli v oblasti bezdušových systémov. Obráťte sa na nás kedykoľvek aj na sociálnych sieťach. Sledujte naše novinky a buďte vždy aktuálni ohľadom cyklistických inovácií.

-O-
Komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.